آسوشیتد پرس : حرف و حدیث های فروش آنلاین بلیت بازی والیبال به زنان ایرانی

حضور زنان در استادیوم آزادی برای تماشای بازی دو تیم والیبال ایران و صربستان که جمعه شب در چارچوب رقابت های لیگ جهانی صورت گرفت، توجه رسانه های خارجی را به خود جلب کرده است.

به گزارش همیاری خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به این موضوع پرداخته و در گفت و گو با برخی زنان فعال خواهان حضور در استادیوم های ورزشی، صحت بیانیه فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) درباره حضور زنان ایرانی در استادیوم را مورد بررسی قرار داده است.

در بیانیه فدراسیون بین المللی والیبال – که مقر آن در سوییس است – با اشاره به حضور زنان ایرانی در مسابقه دو تیم والیبال ایران و صربستان آمده است : بر اساس اعلام فدراسیون والیبال ایران از مجموع ۵ هزار بلیت آنلاین اختصاص داده شده برای این بازی که در ۵ دقیقه به فروش رفته است ۴۶۶ بلیت به زنان اختصاص داده شده است.

فدراسیون بین المللی والیبال دیروز در بیانیه خود تاکید کرده است حضور زنان در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی دو تیم والیبال ایران و صربستان نخستین قدم از یک کارزار بلند مدت برای حضور تماشاچیان زن  ایرانی در مسابقات والیبال است که فدراسیون بین المللی والیبال خود را به ادامه این روند متعهد می داند.

اما برخی فعالان زنان می گویند روش فروش بلیت این بازی ها شفاف نبوده و زنانی که برای خرید آنلاین  بلیت این بازی اقدام کرده اند ، نتوانسته اند آن را خریداری کنند و خبرگزاری آسوشیتد پرس در گفت وگو با برخی از زنانی که تلاش کرده اند بلیت این بازی را بخرند، نوشته است خرید آنلاین بلیت های این بازی برای زنان مقدور نبوده است.

یک زن ۳۲ ساله ایرانی که عضو یک کمپین رفع محدودیت ورود زنان به استادیوم های ورزشی ایران است در این باره به آسوشیتدپرس گفت: ”  راستش را بخواهید وقتی بیانیه فدراسیون بین المللی والیبال را دیدم به این فکر کردم که اگر این فدراسیون پینوکیو بود دماغ آن از لوزان تا تهران دراز می شد. چرا آنها ان قدر دروغ می گویند؟”

یک فعال دیگر زن در پاسخ به سوال خبرگزاری آسوشیتد پرس در این باره گفته است :” ما موضوع را از نزدیک دنبال کردیم و من ناامیدانه باید بگویم به رغم ادعای فدراسیون بین المللی والیبال درباره کسب اطمینان از فدراسیون والیبال ایران برای فروش بلیت به زنان، اما بلیت های آنلاین این بازی تا کنون در اختیار زنان متقاضی نبوده است.”

به نوشته این گزارش در تصاویر زنده پخش شده از این بازی قسمتی از ورزشگاه نشان داده شد که در آن زنان نشسته بودند، اما مشخص نیست که دقیقا این تعداد تماشاچی زن به چه شیوه ای اجازه یافته اند این بازی را از نزدیک تماشا کنند و هنوز مشخص نیست که این زنان از میهمانان ویژه (وی آی پی) فدراسیون والیبال بوده اند یا اینکه از چهره های برجسته عمومی بوده اند.