این‌ها صدهزارتایی بودند (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، در شرایطی که از این مسابقه خیریه استقبال چندانی به عمل نیامد، انتشار تصاویر بازی ساعتی بعد از انجام آن، فوتبالدوستان را به روزهایی برد که این ستاره‌ها هرکدام می‌توانستند به تنهایی ده‌ها هزارنفر را به ورزشگاه آزادی بکشانند.

فرشاد پیوس محبوب ترین گلزن دهه شصت، ناصر محمدخانی ستاره بزرگ فوتبال ایران در همان دهه، حمید درخشان هافبک استثنایی پرسپولیس،محمد پنجعلی دفاع آخر منتخب آسیا و البته بهروز سلطانی که پرسپولیسی‌ها بسیار دوستش داشتند. به این جمع جواد زرینچه را اضافه کنید که بهترین مدافع راست بعد از انقلاب است … تازه نمی شود از علی پروین گذشت که سلطان فوتبال ایران در دو دهه ۶۰ و ۷۰ است، مردی که در بازگشتش به فوتبال جاده قدیم تهران ـ کرج بسته شد. 

امروز که نسل جدید فوتبال به دلیل نبود آرشیو و عدم توجه رسانه‌ها وقع چندانی به این نسل نمی‌نهد وظیفه ماست که یادآوری کنیم آنها چه فوتبالیست‌ها و چه بازیکنان درخشان و بی‌جانشینی بودند. ستاره‌هایی که هر کدامشان در بازار امروز فوتبال ایران ارزشی چند میلیاردی پیدا می‌کردند. به هر حال حیف که زمان مهمترین متغیر زندگی است و همواره ما را پشت سر می‌گذارد.