«بازگشته» ۱۰۰ میلیون دلاری شد

فیلم «بازگشته» با فروش ۳۳/۸ میلیون دلاری در صدر فهرست فروش هفتگی سینماهای جهان جای گرفت.

به گزارش ایسنا، جدیدترین ساخته «الخاندرو گونزالز ایناریتو» پس از درخشش در میان نامزدهای اسکار ۲۰۱۶ توانست در ۴۸ کشوری که در طول هفته گذشته به روی پرده رفت به فروش ۳۳/۸ میلیون دلاری دست یابد تا مجموع فروش خارجی این وسترن هیجانی به بیش از ۱۰۴ میلیون دلار افزایش یابد.

«بازگشته» در دومین هفته اکران گسترده خارجی خود توانست به فروش ۵/۹ میلیون دلار در انگلیس‌، ۴/۴ میلیون دلار در ایتالیا و ۳/۲ میلیون دلاری در سینماهای کره جنوبی دست یابد.

همچنین این فیلم در هفته‌ میلادی که گذشت در سینماهای آمریکا نیز به فروش ۱۵ میلیون دلاری رسید و البته پشت سر فیلم «جنگ ستارگان» در میان پرفروش‌ترین های هفته جای گرفت.

اما «جنگ ستارگان: نیرو بر می‌خیزد» با گذر از «دنیای ژوراسیک» عنوان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در گیشه بین‌الملل را به خود اختصاص داد و در هفته گذشته میلادی با فروش ۲۳/۳ میلیو ن دلاری در کشورهای مختلف جهان مجموع فروش خارجی‌اش را به ۱/۰۶ میلیارد دلار و فروش جهانی را به رقمی نزدیک به دو میلیارد دلار رساند.

سینماهای چین تا کنون ۱۱۲/۷ میلیون دلار برای ساخت علمی تخیلی «جی جی آبرامز» به ارمغان آورده‌اند و از این رو شکستن رکورد ۲/۱۹ میلیارد دلاری «تایتانیک» به عنوان دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما برای قسمت جدید «جنگ ستارگان» نامحتمل به نظر می‌رسد.

به گزارش اسکرین دیلی، از موفق‌ترین بازارهای خارجی فیلم «جنگ ستارگان؛ نیرو بر می‌خیزد» می‌توان به انگلستان(۱۷۳/۳میلیون دلار)، آلمان(۱۰۳/۵ میلیون دلار)‌، فرانسه(۸۵ میلیون دلار)،‌ استرالیا(۶۳/۴ میلیون دلار)،‌ اسپانیا(۳۴/۶ میلیون دلار)، ایتالیا(۲۸/۲ میلیون دلار)، مکزیک(۲۷/۴ میلیون دلار)، برزیل(۲۷/۳ میلیون دلار)، روسیه(۲۵/۸ میلیون دلار) و کره جنوبی(۲۴/۱ میلیون دلار) اشاره کرد.

«هشت نفرت انگیز» وسترن جدید «تارانتینو» با اضافه کردن ۸/۷ میلیون دلار از محل سینماهای ۴۰ کشور جهان مجموع فروش خارجی‌اش را به ۵۰ میلیون دلار ارتقاء داد.

فیلم‌های «دختر دانمارکی» و «استیو جابز» نیز به ترتیب تاکنون ۱۹/۴ ‌و ۱۳ میلیون دلار در گیشه خارجی فروخته‌اند.