با ادبیات رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ایلام آشنا شوید! (+عکس)

سخنان استاندار ایلام در انتقاد از رد صلاحیت داریوش قنبری با واکنش رئیس هیأت نظارت بر انتخابات ایلام مواجه شد. استاندار درباره قنبری – کاندیدای اصلاح طلب – گفته بود که او تک خال “ایوان” بود.
 
“یوسف امیدی”، رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایلام بیدار در خصوص حمله اخیر استاندار ایلام به شورای نگهبان در جریان افتتاح پروژه‌های بنیاد برکت شهرستان ایوان اظهار کرد: شورای نگهبان بر اساس وظیفه و اختیار قانونی خود در اصل ۹۹ قانون اساسی، صلاحیت داوطلبان عضویت در مجلس شورای اسلامی را بررسی می کند.
 
وی گفت: آنچه که از شواهد و قرائن چنین بر می آید این است که جناب آقای استاندار یا قانون اساسی را نخوانده و یا به آن اعتقادی ندارد.
 
این مسئول افزود: آقای استاندار براساس اصل ۹۹ قانون اساسی و تفسیر آن، مبنی بر نظارت استصوابی شورای نگهبان در انتخابات (نظریه‌ی ۱۲۳۴ مورخه اول خرداد ماه ۱۳۷۰) در این مملکت هرگونه اظهارنظر باید مستند به قانون باشد، حتی غلط کردن نیز باید مستند به قانون باشد.
 
رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام ادامه داد: اگر غلط کردن مستند به قانون باشد، قانونی است در غیر این صورت غلط اضافی تلقی می شود.
 
امیدی بیان کرد: از آقای استاندار در خصوص اظهارات نسنجیده‌شان در باره‌ی شورای نگهبان، سؤال می کنیم که اظهارات شما به استناد کدام قانون ایراد شده است؟ اگر قانونی است، استناد آنرا بیان کنید، در غیر این صورت باید بپذیرید اظهارات شما چیز اضافی بوده است.
وی عنوان کرد: جناب آقای استاندار، در اظهارات خود به تک خال که از واژه‌گان ورق بازی و پاسور بازی است اشاره کرده و می گوید”تک خال” ایوان حذف شده است؛ سؤال این است که مگر شما به این شغل شریف اشتغال دارید که از واژه‌گان آن استفاده می کنید؟ چرا از عبارت دیگری استفاده نکرده‌اید که شائبه‌ی اشتغال به این شغل شریف در آن نباشد.
این مسئول اضافه کرد: جناب آقای استاندار که آنقدر از ردصلاحیت تک خال ایوان ابراز ناراحتی می کند، آیا ردصلاحیت دیگران هم برایشان اهمیتی ولو اندک ، دارد ؟
 
رئیس هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام گفت: آقای استاندار چرا بصورت کاملاً اتفاقی تک خال مورد اشاره شما ، هم صنف شما و از همان جناحی است که شما را به استانداری رسانده و از حامیان دولت است؟ آیا می دانید تک خال مورد اشاره شما ، همان کسی است که رفتار او موجب کشته شدن ۳ نفر در این شهر شده است.