تشکیل یگان های واکنش سریع در نیروی زمینی ارتش ایران / خرید تانک از روسیه / حضور مستشاری ارتش ایران در سوریه

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یگان های واکنش سریع در مقابله با هرگونه تهدیدات دشمنان به ویژه گروه های تکفیری در نیروی زمینی ارتش تشکیل شده است.

به گزارش همیاری به نقل از ایرنا، امیر احمدرضا پوردستان روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در زاهدان با اشاره به تجهیز ارتش به تجهیزات مدرن دفاعی، اظهار داشت: تانک کرار ارتش جمهوری اسلامی در روزهای آینده با حضور وزیر دفاع به چرخه یگان های نیروی زمینی افزوده می شود.

خرید تانک از روسیه

وی گفت: همچنین مقدمات کار برای خریداری تانک T90 از کشور روسیه در حال انجام است و به زودی در اختیار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی قرار می گیرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: سلاح نبرد نیروی زمینی تانک است و در این زمینه اقدامات گسترده ای برای افزایش تانک ها در این نیرو انجام شده است.

تشکیل یگان های واکنش سریع در نیروی زمینی ارتش ایران / خرید تانک از روسیه / حضور مستشاری ارتش ایران در سوریه


رصد تهدیدات در شعاع ۴۰ کیلومتری خارج از مرز ایران

امیر پوردستان بیان کرد: نیروهای ارتش جمهوری اسلامی با تمام توان هر گونه تهدیدات منطقه ای تا شعاع ۴۰ کیلومتری خارج از مرزها را رصد کرده و واکنش سریع در مقابله با هرگونه تجاوز را در دستور کار دارند.

حضور مستشاری ارتش ایران در سوریه

وی گفت: ارتش جمهوری اسلامی برای مقابله با دشمنان خارج از مرزها نیز فعالیت دارد و کار مستشاری نیز در سوریه انجام می دهد.

این مقام ارشد ارتش ایران ادامه داد: هم اینک پهپادهای ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشرفت خوبی کرده و امکان عملیات را تا فاصله های چند هزار کیلومتری دارد.

فرمانده ارتش جمهوری اسلامی برای حضور در دومین یادواره سربازان شهید نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرده است.