جشنواره فیلم فجر در روز پایانی/ برگزیدگان تا ساعاتی دیگر معرفی می‎شوند

همیاری – جشنواره سی و چهارم فیلم فجر به آخرین روز خود رسیده است. در روز پایانی برگزاری این رویداد در کاخ جشنواره ۵ فیلم به نمایش درآمد.

صبح روز دهم با برگزاری نشست رسانه ای سه فیلم لاک قرمز، خانه ای در خیابان چهل و یکم و خشم و هیاهو برگزار شد و عوامل و بازیگران این فیلم ها به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

همچنین عصر روز دهم، فیلم مستند کارنامه بنیاد کندی به کارگردانی محمد جعفری و آذر مهرابی، فیلم اینجا کسی نمی میرد اثری از حسین کندری، فیلم گاهی به کارگردانی محمدرضا رحمانی، سیانور به کارگردانی بهروز شعیبی و فیلم به دنیا آمدن اثری از محسن عبدالوهاب، ۵ فیلمی بودند که در روز پایانی جشنواره در برج میلاد به نمایش درآمدند.

در میان آثاری که روز آخر در برج میلاد به نمایش درآمد کیفیت یک فیلم و دیده نشدن آن در بین نامزدهای اعلام شده در بخش های مختلف باعث تعجب حاضران شده بود. فیلم سینمایی «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی در نمایش روز پایانی جشنواره تحسین حاضران را برانگیخت. فیلمی خوش ساخت که در فضاسازی و کارگردانی نمره قبولی می گرفت و این که از چشم هیات داوران دور مانده است از عجایب این دوره جشنواره نام برده می شود.


سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با تمام فراز و نشیب هایش امروز عصر با برگزاری مراسم پایانی و معرفی برگزیدگان به پایان می رسد. امسال بیش از ۲۰ فیلم در بخش سودای سیمرغ به رقابت با یکدیگر پرداختند و هیات داوران سودای سیمرغ متشکل از ابوالحسن داوودی، محمد داودی، مجتبی راعی، سید جمال ساداتیان، منوچهر شاهسواری، مهدی فخیم زاده و نیکی کریمی نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین را در بخش های مختلف معرفی کرده اند.

همیاری پس از معرفی برگزیدگان و برندگان سیمرغ جشنواره به معرفی پدیده های جشنواره سی و چهارم فیلم فجر خواهد پرداخت. پدیده هایی که باعث شدند جشنواره سال ۹۴ رشد کیفی چشمگیری را نسبت به جشنواره سال گذشته داشته باشد.

امروز جشنواره فیلم فجر تا ساعات پایانی روز پنجشنبه در سینماهای مردمی ادامه خواهد داشت. جشنواره امسال در ۲۶ سالن سینما برگزارشد که سینماهای کوروش، فرهنگ، آزادی، ملت، راگا، کیان پردیس زندگی از جمله این سینما ها است. روند استقبال مردم از نمایش فیلم های جشنواه فجر ۳۴ به گونه ای بود که بسیاری از فیلم ها در سالن های مختلف جشنواره بارها به سانس فوق العاده رسید.


گزارش لحظه به لحظه از مراسم اختتامیه جشنواره سی و چهارم فیلم فجر را در همیاری خواهید خواند.