جهانبخش و هفتمین برد متوالی آلکمار(گزارش تصویری)

به گزارش “ورزش سه”، علیرضا جهانبخش ملی پوش ایرانی آلکمار باز هم یکی از مهره های ثابت تیمش در رقابت های لیگ برتر هلند بود تا در هفتمین برد متوالی این تیم نقشی نسبتا خوب ایفا کند. در روزی که نه از پاس گل ها نه از گلزنی های جهانبخش خبری بود شاگردان ون دن بروم موفق شدند با نتیجه ۴-۱ از سد خرونیخن عبور کرده و با هفت برد متوالی در جایگاه سوم جدول رده بندی هلند قرار بگیرند.

جهانبخش مثل همیشه در این بازی هم نقش وینگر راست را برای آلکمار بازی کرد با این تفاوت که این بار به خواست سرمربی تیم بیشتر حملات این تیم از جناح چپ طراحی شد و کمتر توپ در اختیار علیرضا قرار گرفت اما با این حال این بازیکن با ۵۸ پاس که ۸۵ درصد آنها نیز سالم بود تا جایی که می توانست در فاز تهاجمی تیمش شرکت کرد. در آمارهایی که سایت های معتبر خبری از بازی آلکمار با خرونیخن ارائه دادند علیرضا جهانبخش آمارهای بدی از خود برجای نگذاشته بود تا نشان بدهد در بهترین فرم بدنی و روحی قرار دارد درست مثل تیمش که بهترین تیم هلند در دور برگشت بوده است.

در آمارهای ارائه شده علیرضا با ۳ شوت که دوتای آن داخل چارچوب دروازه بود سومین شوتزن برتر آلکمار مقابل خرونیخن بود.بیشتر از این بازیکن ایرانی دو ضلع تهاجمی دیگر آلکمار یعنی یانسن و هنریکسن با ۴ شوت قرار داشتند. با دو دریبل جهانبخش پنجمین دریبل زن تیمش لقب گرفت ضمن این که با ۴ تکل او دومین تکل زن آلکمار هم در طول ۹۰ دقیقه بازی بود. با این عملکرد جهانبخش با ۴/۷ امتیاز ششمین بازیکن تاثیرگذار آلکمار مقابل خرونیخن شناخته شد که به نسبت تمام بازی های گذشته این کمترین میانگین امتیازی ملی پوش ایرانی در ترکیب سرخپوشان هلندی بود.

آلکمار با این برد توانست امتیازات خود را به ۴۰ رسانده و بالاتر از همه رقیبان در جایگاه سوم جدول رده بندی برسد یعنی بالاترین جایگاهی که ون دن بروم و شاگردانش می توانستند به آن فکر کنند چون اختلاف امتیازی شان با آیندهوون و آژاکس بیشتر از چیزی است که تا انتهای فصل قابل جبران باشد. با این حال هفت برد متوالی در لیگ برتر هلند در سال ۲۰۱۶ باعث شده تا جهانبخش و یارانش در حال حاضر بهترین تیم هلند قرار بگیرند حتی بالاتر از آیندهوون و آژاکس معروف که هفته آینده میزبان علیرضا در ورزشگاه  معروف شهر آمستردام خواهد بود تا روزگار بر وفق مراد طلایه دار فوتبال ایران در قلب اروپا پیش برود.


  • آلکمار
  •