حضور جیوانی در استقلال غیر قانونی است (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، جیوانی برزیلی امروز در تمرین استقلال شرکت کرد تا در صورت تایید مظلومی با این تیم قرارداد امضا کند. جالب است که بدانید تیم قبلی او ایتومبیارا در لیگ برزیلی بوده است و او هفته گذشته هم در ترکیب این تیم به میدان رفته است. در این بازی که برابر تیم آپاردیسنسه انجام شده جیوانی در دقیقه ۸۴ به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده است. این مسابقه در چارچوب لیگ ایالتی گویاس برگزار شده است. این بازیکن برزیلی ۳۰ سال دارد و در پست مهاجم بازی می کند و در تیم هایی مثل سائوکتانو و گوارانی به میدان رفته است و در سال ۲۰۱۶ نیز در ۳ بازی برای تیم ایتومبیارا به میدان رفته است.
طبق قانون نقل و انتقالات در این مقطع زمانی تنها بازیکنانی می توانند به باشگاه جدید منتقل شوند که قبل از اتمام فصل نقل و انتقالات کشور مقصد آزاد شده باشند و با توجه به این موضوع جیوانی که در تاریخ ۱۰ فوریه ۲۰۱۶(یک هفته پیش) به میدان رفته است نمی تواند در ایران در این مقطع فصل با تیمی قرارداد ببندد و این مساله یک تخلف قانونی محسوب می شود.
ماجرای جیوانی شبیه پروپجیچ است که در نهایت هم مشخص نشد این بازیکن کروات در حالی که خارج از مهلت قانونی نقل و انتقالات برای کوکشی آلبانی بازی کرده بود، چطور توانست اجازه بازی بگیرد.