روحانی: رای ما« نه » به کسانی است که می‎خواهند به قانون پشت کنند/اگر کسی به نظام و حکومت هم نقدی دارد نباید با صندوق رای قهر کند/ما نیاز به برجام ۲ داریم

حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز پس از حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، در میدان آزادی تهران و در جمع راهپیمایان تهرانی به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش همیاری، مهمترین محورهای سخنان رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:

-اگر کسی با نظام و حکومت هم نقدی دارد نباید با صندوق رای قهر کند؛اگر شهروند یا جریان سیاسی ناملایماتی هم دیده درعین حال باید فعالانه پای صندوق آرا برود؛رای مردم حرف آخر را خواهدزد

-رای مردم در۷اسفند رای به امید، عقلانیت، قانون و دفاع از حقوق ملت و ساختن ایران برپایه گفت وگو و اعتماد است

-رای ما نه به آنهاست که می خواهند به قانون پشت کنند، نه به آنان که اهل منازعه و افراط هستند و رای ما امید و ایران آباد و آزاد است.

– همه ما می‌دانیم که انقلاب اسلامی تنها یک انقلاب سیاسی نیست. مسئله مهم اخلاق است و همواره اخلاق بر سیاست مقدم بوده است.

– انقلاب ما انقلاب اخلاقی و و بودن بد اخلاقی و بدون خشونت است.

– ملت ایران همواره نشان داده‌اند که از هیچ تهدیدی نمی‌هراسند و طی ۱۰ سال اخیر در برابر تحریم‌ها سر تسلیم فرود نیاورده‌اند.

– امروز شورای حکام آژانس، سازمان ملل و افکارعمومی پذیرفته‌اند که تبلیغات آمریکا و صهیونیسم علیه ایران دورغ بوده است. ما با کمک مردم و رهنمودهای رهبر فرهیخته انقلاب پروژه ایران‌هراسی را با شکست مواجه کردیم.

– امروز هدف ما ساختن ایران آباد و پیشرفته است. امروز دیگر دوران تهدید و تحریم گذشته و دوران تعظیم به ملت ایران است.

– با اقتصاد مقاومتی ایران را خواهیم ساخت.

– ما نیاز به اجماع داخلی داریم. ما نیاز به برجام ۲ داریم. برای ساختن ایران نیاز به اقدام مشترک ملی داریم.

– ما در آستانه یک انتخابات سرنوشت‌ساز هستیم. در ۷ اسفند دو انتخابات مهم را در پیش داریم. انقلاب ما انقلاب میدان دادن به زن و مرد و به ویژه جوانان است. اساس انقلاب ما آزادی و براساس آرای مردم است.

-باید زبان انقلاب را روزآمد کنیم. انقلابی یعنی اهل مدارا و مقاومت، انقلابی یعنی اهل امید و نشاط و سازندگی. انقلابی امروز می‌خواهد ایران را بسازد.

-امروز روز تقابل جناح ها با يکديگر نيست. امروز همه بايد با هم دست به دست هم دهيم. چون هرگونه تقابل و منازعه خلاف منافع ملي است. براي توسعه کشور نياز به اجماع داخلي و برجام دو داريم. براي ساختن ايران بايد به يک اقدام مشترک ملي دست بزنيم.

– ۱۱ميليون نفر را تحت پوشش بيمه سلامت قرار داده ايم در سال آينده رفاه قابل توجهي براي بازنشستگان خواهيم داشت و پاداش فرهنگيان بازنشسته را پرداخت مي کنيم.

-اگر کسي گله اي دارد، اگر شهروند و يا جريان سياسي، ناملايماتي ديده است، بايد فعالانه پاي صندوق راي برود. امروز بايد بدانيم که راي شما ملت، حرف آخر را خواهد زد.

-ما ايران را خواهيم ساخت و عظمت ملي اين کشور را به نقطه مطلوب خواهيم رساند.