فهرست ۱۶ نفره مورد حمایت هاشمی رفسنجانی برای خبرگان

سرانجام پس از حذف تعدادی از چهره های نزدیک به هاشمی و روحانی از فهرست کاندیداهای خبرگان توسط شورای نگهبان، فهرست کاندیداهای مورد حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی، با تعدیلاتی نسبت به آنچه انتظار می رفت، منتشر شد.

به گزارش همیاری، این لیست انتخاباتی نام “خبرگان مردم” را بر خود نهاده است. قرار بود، در کنار نام های هاشمی و روحانی ، نام سید حسن خمینی هم در رأس این فهرست باشد که شورای نگهبان، صلاحیت یادگار امام(ره) را تایید نکرد.

هر چند تمام اعضای حاضر در این لیست، در انطباق کامل با مواضع هاشمی و روحانی نیستند ولی به نظر می رسد استراتژی هاشمی و همفکران اصلاح طلب و اعتدالگرای وی در تنظیم این لیست، این بوده است که از بین کاندیداهای باقی مانده، نزدیک ترین افراد را ولو به طور نسبی انتخاب نمایند و مانع از ورود جریان مقابل به مجلس خبرگان شوند.

آیت الله جنتی، آیت الله محمد یزدی و آیت الله مصباح، مهم ترین چهره های جریان رقیب در انتخابات خبرگان هستند که اگر مردم به صورت لیستی به فهرست “خبرگان مردم” رأی دهند، با راهیابی یاران هاشمی به مجلس، این چهره ها(آیات جنتی،یزدی و مصباح) از راهیابی مجدد به مجلس خبرگان بازخواهند ماند و اگر به فهرست جامعه مدرسین رأی دهند، آیت الله هاشمی و یارانش از مجلس خبرگان حذف می شوند.

فهرست 16 نفره مورد حمایت هاشمی رفسنجانی برای خبرگان

فهرست مورد حمایت هاشمی (خبرگان مردم) به شرح زیر است:

اكبر هاشمي رفسنجاني
حسن روحاني
محمود علوي
ابراهيم اميني
محمد امامي كاشاني
محمد علي موحدي كرماني
ابوالفضل ميرمحمدي
محمد محمدي نيك( ري شهري)
محسن قمي
محمدعلي تسخيري
محمد سجادي عطا آبادي
قربانعلي دري نجف آبادي
هاشم بطحايي
محمدحسن زالي ( فاضل گلپايگاني)
نصرالله شاه آبادی
محسن اسماعيلي

فهرست “خبرگان مردم” در ساير استانها در روزهاي آينده منتشر خواهد شد.
انتخابات بسیار مهم مجلس خبرگان، همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی، روز هفتم اسفند برگزار می شود.