لخویا ۰ – ۱ ذوب آهن / صدرنشینی یحیی در قطر(+جدوب)

همیاری شاگردان گل محمدی صدرنشین گروه دوم رقابت های لیگ قهرمانان اسیا شدند. از هفته اول این مسابقات ذوب آهن در قطر مقابل لخویا قرار گرفت و پیروز شد. ذوبی ها با این پیروزی صدرنشین شدند. 
تیم رده چهارم لیگ برتر ایران توانست با یک گل رده دوم لیگ ستارگان قطر را شکست دهد و سه امتیاز اولین بازی را به حساب خود واریز کنند.
ذوبی ها که اولین بازی خود را در لیگ قهرمانان ۲۰۱۶ در قطر انجام می دادند در دقایق ابتدای بازی حملات یاران جمال یالماضی را روی دروازه خود دیدند، البته بعد از گذشت ۱۰ دقیقه ایرانی ها توانستند کمی قطری ها را از دروازه خود دور کنند و ضدحملات خطرناکی را روی دروازه این تیم تدارک ببینند اما آن چیزی که مشخص بود تلاش حریف برای گلزنی در این نیمه بود، حملات آنها که تا پایان نیمه اول ادامه داشت چند بار دروازه رشید مظاهری را با خطر جدی روبرو کرد اما در نهایت یاران گل محمدی توانستند دروازه خود را بسته نگه دارند. 
ذوبی ها در این نیمه توپ و فضا را در اختیار لخویا قرار دادند اما با طراحی یک بازی هوشمندانه به فکر بسته نگه داشتن دروازه خود بودند، در مقابل این موضوع بی تجربگی گاه و بیگاه برخی بازیکنان این تیم در دقایقی از بازی چیزی نمانده بود تا کار دست ذوبی ها بدهد که بها خوش شانسی و البته تلاش بیشتر به خیر گذشت، این ها دو نکته مهم در نیمه اول این دیدار بود که در نهایت با تساوی بدون گل پایان یافت. 
اما در نیمه دوم ذوبی ها در همان دقایق ابتدایی موفق شدند دروازه حریف را باز کنند، گلی که روی کار تیمی و بابرنامه این تیم به دست آمد و به مانند بازی های لیگ برتر مهره های هجومی این تیم یعنی رجب زاده، تبریزی و رضایی در آن نقش مستقیم داشتند.
پس از این گل، ذوبی نه تنها به دفاع مطلق فرو نرفتند که بازهم به دروازه حریف قطری چشم داشتند و چه بسا اگر کمی خوش شانس تر و یا بادقت تر بودند می توانستند تعداد گل های خود را بیشتر کنند. در این نیمه دقت در انجام وظایف محوطه بین بازیکنان ذوب آهن بیش از هر نکته ای به چشم می آمد و در این میان هرچه به زمان پایان بازی نزدیک تر می شدیم آنها با توجه به حملات لخویا عقب تر می رفتند اما عرصه را به حریف واگذار نکردند، ذوبی ها در آخرین راند بازی و در ۱۰ دقیقه پایانی در مقابل موقعیت خطرناک لخویا هم مقومت کردند تا در نهایت این سه امتیاز شیرین را برای خود کنند. 
بازی دیگر این گروه بین تیم های النصر عربستان و بنیادکار ازبکستان در حال برگزاری است.