مرکز تبادل کتاب میزبان یک نویسنده و منتقد می‎شود

همیاری – کتاب «مگر چشم تو دریاست» به قلم جواد کلاته که تابستان سال جاری به چاپ رسیده بود، در مرکز تبادل کتاب نقد و بررسی می شود.

در این نشست که با حضور نویسنده، منتقد و علاقمندان به حوزه کتاب در روز پنجشنبه ۸ بهمن ماه ساعت ۳ بعد از ظهر برگزار می شود، جواد کلاته شرح و توضیحی از کتاب خود را ارائه خواهد کرد و به ناگفته های آخرین اثر خود که موفق ترین اثر او هم بوده خواهد پرداخت.

منتقد این نشست، یوسف قوجق است که تا کنون ۱۵ کتاب از او به چاپ رسیده و چندین بار در جشنواره های ملی به عنوان نویسنده برتر برگزیده شده است. او علاوه بر این مدیرمسئول هفته نامه یاپراق بوده و سردبیری و دبیری سرویس داستان و ادبیات چند نشریه از جمله امید آینده و نهال را تجربه کرده است.

این نشست در سالن اصلی مرکز برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم علاقمندان آزاد است.

مرکز تبادل کتاب، محلی برای تبادل کتاب های خوانده شده و عرضه بی واسطه کتاب است که تابستان سال جاری در شهر تهران آغاز به کار کرد و تاکنون در محافل مختلف بسیار از آن استقبال شده است.

این نخستین‌ بار است که مرکزی برای مبادله کتاب در ایران با این وسعت راه‌اندازی می‌شود و به افراد این امکان را می‌دهد که کتاب‌های خودشان را با کتاب‌های دیگران تعویض کنند.

در این مرکز كه در بنايي با مساحت تقريبي ۹۰۰متر‌مربع در خيابان انقلاب تأسيس شده است، بخش‌های مختلف با موضوعات پزشکی، دانشگاهی، حسابداری، هنر، رمان، اقتصاد، زبان‌های خارجی، ادبیات، علوم اسلامی، علوم انسانی، تاریخ و … پیش‌بینی شده است تا افراد بسته به علاقه‌مندی خود، کتاب‌های دیگری انتخاب کنند.

هدف از راه‌اندازی این مرکز كه توسط جمعی از علاقه‌مندان به حوزه کتاب‌خوانی راه‌اندازی شده و به صورت هیات امنایی اداره می‌شود، فراهم کردن فرصتی برای دسترسی بیش‌تر افراد به کتاب‌ها و همچنین گردش کتاب‌های بدون استفاده در جامعه با کمترین هزینه به منظور هم‌افزایی فرهنگی و ترویج کتاب و کتاب‌خوانی عنوان شده است.

متقاضیان می‌توانند به نشانی این مرکز واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به چهارراه ولیعصر، ابتدای خیابان شهید مظفر شمالی (تلفن : ۶۶۱۷۷۸۹۲) مراجعه کنند.