نمایش «آزادراه» برای نخستین بار از تلویزیون/ گذر شبکه مستند از یک راه ناتمام

همیاری – مستند «آزادراه» درباره‌ی سرنوشت آزادراه تهران شمال برای اولین‌بار از شبکه مستند پخش می‌شود.
مستند «آزادراه» به کارگردانی محسن خان جهانی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که در سی و سومین جشنواره فیلم فجر در بخش سینمای حقیقت نامزد دریافت سیمرغ بهترین پژوهش و متن مستند و سیمرغ بهترین فیلم مستند بود و همچنین در ماه های گذشته در گروه هنر و تجربه اکران خوبی را پشت سر گذاشته است.

این مستند سرنوشت پروژه بزرگ ساخت آزادراه تهران – شمال را بررسی می‌کند. در این مستند علاوه بر استفاده از تصاویر آرشیوی از روند ساخت آزادراه تهران شمال، مصاحبه‌های مختلفی با نمایندگان مجلس و دست‌اندرکاران ساخت «آزادراه» تهران – شمال در مقاطع تاریخی مختلف انجام شده است.

این فیلم، بیستمین فیلم خان‌جهانی پس از ساخت مستندهایی چون «محسن فیلم می‌سازد»، «ارتفاع۴۳۷ »، «خواهران حافظ»، «تکیه کن»، «صندلی شماره۲۵۷»، «نماز آخر»، ‌ «انتهای خیابان پاستور»،، «کلاه شیشه‌ای»، «توپ من»، «یک روز تعطیل»، «آخرین مرد روستا»، «کلید»، «سند آزادی»، «خاطرات یک قاضی»، «من لیدر هستم»، «یار دبستانی»، «شهر پولکی»، «گزارش یک بازپرس» و… است.

«آزادراه» از مجموعه «سینما حقیقت» شنبه ۱۵ اسفند ساعت ۲۱ برای اولین بار از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و یکشنبه ۱۶ اسفند ساعت ۹، دوشنبه ۱۷ اسفند ساعت ۲۳ و چهارشنبه ۱۹ اسفند ساعت ۱۸:۳۰ بازپخش می شود.