نماینده ولی فقیه در سپاه: سپاه در انتخابات دخالت ندارد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بااعلام اینکه سپاه در انتخابات دخالت ندارد تاکید کرد درانتخابات وارد مصادیق نمی‌شویم.

به گزارش همیاری، علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران صبح امروز در نشست خبری درخصوص مواضع سپاه در موضوعات مختلف، با بیان اینکه در آستانه حضور مردم در ۲ انتخابات خبرگان و مجلس شورا هستیم، گفت: از آنجا که این نظام، یک نظام مردم سالار دینی است و با نظام لیبرال دموکراسی تفاوت ماهوی دارد، قطعا حضور مردم برای اثبات چندمین بار در دفاع از انقلاب، در عرصه‌های منطقه ای و جهانی بسیار مهم است و می‌تواند زمینه ساز تغییر نگرش مردم منطقه و جهان باشد.

اهم سخنان نماینده ولی فقیه در سپاه را به نقل از فارس بخوانید:

-تنها اظهارات فرمانده کل، سخنگو و نماینده ولی فقیه در سپاه، مواضع رسمی این نهاد است و اگر سایت و یا خبرگزاری یا فرمانده ای اظهار نظر می‌کند، اینها مواضع شخصی است نه موضع سپاه.برخی رسانه‌ها اشتباه می کنند و مواضع افراد با مواضع رسمی سپاه خلط می شود درحالی که نظرات افراد، نظرات شخصی آنهاست و خودشان باید پاسخگوی آن باشند.

– سپاه هیچ دخالتی در انتخابات نداشته، ندارد و نخواهد داشت.  وظیفه ذاتی سپاه در وهله اول روشنگری صحنه ها و جریان شناسی است که این با دخالت فرق دارد و هیچگاه سپاه وارد مصادیق نخواهد شد. در مورد انتخابات هم ما معیار‌ها را می‌گوییم که همه بدانند مجلس و نماینده در تراز انقلاب چه مجلس و نماینده ای است و این ویژگی‌ها را هم از بیانات امام و رهبری استخراج کرده و کاندیدای اصلح را با این معیارها معرفی می‌کنیم.

-ممکن است شورای نگهبان وظیفه بررسی صلاحیت ها را به برخی نهادها بسپرد و ممکن است برخی افراد سوابقی داشته باشند که در اختیار مراجع رسمی نباشد.ممکن است از سپاه هم این درخواست را داشته باشد و سپاه در این صورت به مراجع قانونی و رسمی پاسخ می‌دهد.سپاه در برخی مواقع ضابط قضایی و امین است که اینها به معنای دخالت نیست.

-تعدد کاندیداها هم می تواند آسیب باشد و هم فرصت. در هیچ جای دنیا نیست که افراد تنها با ۲ شرط  بتوانند در انتخابات ثبت نام کنند.

-ورودی و خروجی انتخابات باید متوازن باشد زیرا برای ثبت نام کنندگان هم ایجاد ناراحتی می‌شود. قانون باید اصلاح شود و چرخه ورود به کاندیداتوری تا تایید و خروج متوازن شود.

– ما هرچقدر هم که سرمایه‌گزاری کنیم، نمی‌توانیم پاسخگوی این حجم انبوه حملات باشیم و باید به شیوه‌های مختلف اطلاع رسانی کنیم.

-اگر دولت بخواهد برجام را با جدیت دنبال کند نیازمند مجلس انقلابی است چون ما با زیاده‌خواهی امریکا مواجهیم و امریکا می‌خواهد به موضوعات فراهسته‌ای ورود پیدا کند.

-امریکا عمق استراتژیک و اقتدار ما را هدف گرفته است لذا مردم باید از هوشیاری بالایی برخوردار بوده و مشارکت فعال و رای هدفمند در انتخابات داشته باشند.

-آنجا جنگ درون شهری و چریکی است و با جنگ مرزی فرق دارد. نیروهایی تروریستی در این مناطق، آموزش دیده اند و ما نیز فقط حضور مسشتاری داریم و از اعزام نیرو بصورت متفرقه بشدت پرهیز می‌شود و افراد هم نباید برای حضور در سوریه به فرماندهان فشار بیاوردند.

-ما در اعزام، محدودیت زیادی قائلیم اما از طرفی استقبال زیادی هم برای این حضور وجود دارد.

– امروز دوست و دشمن بر نقش مستشاری ایران در عرصه تغییر معادلات در سوریه اعتراف دارند.

– ورود روسیه به جنگ سوریه و حضور فعالتر ایران در این عرصه و حضور داوطلبین از جاهای دیگر معادلات را تغییر داده و روحیه سوری‌های نیز برای تهاجم به دشمن و بازپس گیری مناطق بیشتر شده است.

-مذاکرات و نوع رفتار عربستان و ترکیه نشان می‌دهد آنها از ادامه نبرد بشدت نگران هستند و حلب بصورت کامل در اختیار ارتش سوریه قرار خواهد گرفت.

– معادلات در سوریه به نفع دولت بشار اسد است. آل سعود اگر می‌توانست در یمن موفق می‌شد.