پاسخ اینستاگرامی جهانگیری به تخریب‌ها (+عکس)

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: کسانی باید شرمنده باشند که بابک زنجانی درست کرده و دکل نفتی گم کردند، ده‌ها فساد در کشور شکل داده و فساد را نهادینه کردند.
به گزارش جماران، اسحاق جهانگیری در آخرین پست اینستاگرامی در پاسخ به تخریب‌های جدید نسبت به دولت نوشته است:
«به راستی چه کسی شرمنده است؟
می‌دانید که بنای کار دولت یازدهم بر سیاسی‌کاری و پاسخگویی به تخریب‌کنندگان بی‌انصاف نیست اما گاهی اوقات اظهارنظرهای مغرضانه‌ای طرح می‌شود که نه تنها نسبتی با نقد ندارد بلکه نوعی پریشان‌گویی است و هر انسان منصفی از شنیدنش متأثر می‌شود، از جمله این‌که به تازگی از دولت خواسته شده به خاطر عدم انتشار گزارش سه ماهه در خصوص یک شاخص اقتصادی شرمنده باشد!
اینکه مسئولان بابت رفتار ناشایست خود شرمنده شهروندان باشند، محل خدشه نیست، با این حال در هفدهمین همایش ملی معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز به صراحت گفتم اگر قرار به شرمندگی باشد، چه کسانی باید شرمنده باشند.
افرادی باید شرمنده باشند که بی‌حساب و کتاب خرج کردند و بدهی‌هایی بزرگ بر عهده دولت بعد قرار دادند و یک دولت به معنای واقعی بدهکار ایجاد کردند.
 شرمندگی برای کسانی است که ۲۲ میلیارد دلار در ۱۷ ماه از پول‌های کشور را به بهانه واهی جلوگیری از نوسانات قیمت ارز به استانبول و دبی برده و فروختند که نه تنها از نوسانات ارز جلوگیری نکردند که وضع ارز به مراتب بدتر شد. کسانی باید شرمنده باشند که بابک زنجانی درست کرده و دکل نفتی گم کردند، ده‌ها فساد در کشور شکل داده و فساد را نهادینه کردند.
موضوع واقعاً خیلی روشن است و به نظرم افرادی که آدرس غلط می‌دهند را نباید جدی گرفت.»