چرا عکس های پرسپولیس و استقلال سانسور می شوند؟(+عکس)

همیاری – برخی سایت ها و روزنامه ها عکس پیراهن پرسپولیس و استقلال را سانسور می کنند. عکس هایی که می بینید مربوط به بازی استقلال و راه آهن است . دیداری که امروز در استادیوم آزادی برگزار شد. عکس های منتشر شده از این بازی در برخی سایت ها با سانسور اسپانسرهای این باشگاه همراه است . اتفاقی عجیب و غریب که مدتی است در میان رسانه های مختلف رواج پیدا کرده است.

در اصل به نظر می رسد که برخی رسانه ها برای اینکه تبلیغ اسپانسرهای دوباشگاه را نکرده باشند دست به چنین کاری می زنند. اتفاقی بسیار عجیب و غریب که در فوتبال دنیا همتا ندارد.

در فوتبال حرفه ای اسپانسرینگ پیراهن یکی از مهمترین روش های درآمدزایی برای فوتبال است.درآمدی که از انتشار تصاویر و فیلم های یک بازی برای فوتبال حاصل می شود. به این معنی که یک رسانه حق پخش مسابقات را به هر صورتی (عکس،فیلم و های لایت) دریافت می کند و با پخش تصاویر به اسپانسر پیراهن هم کمک می کند که پول بیشتری به باشگاه ها پرداخت کند.

در لیگ برتر ایران اما از آنجایی که حق پخشی برای مسابقات فوتبال پرداخت نمی شود ، چه برای عکس هایش ، چه برای فیلم ها و گزیده تصاویرش حالا رفتار عجیب و غریب هم از رسانه ها دیده می شود. آنها که مجوز حضور کنار زمین را از سازمان لیگ می گیرند و سهمیه های مشخصی برای عکاسی دارند ، اسپانسرهای سرخابی را سانسور می کنند و به این شیوه عجیب به فوتبال ضربه می زنند. عجیب اینکه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال هم اهمیتی برای این مساله قائل نیست و با تصویربرداران برخوردی نمی کند.