کرباسچی: لیست اصلاح‌طلبان تا زمان انتخابات تغییر نخواهد کرد/ مردم فهرستی رای بدهند/ صحبت کردن در مورد رئیس مجلس آینده زود است

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در مورد ناشناخته بودن برخی نامزدهای فهرست اصلاح‌طلبان گفت: از بررسی صلاحیت‌ اصلاح‌طلبان در شورای نظارت و شورای نگهبان، این افراد بیرون آمدند. بر اساس همین این فهرست توسط شورای عالی اصلاح‌طلبان با دقت و مدنظر قرار دادن همه جوانب تهیه شده است.

شهردار سابق تهران در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران خاطر نشان کرد: مردم در ۷ اسفند( انتخابات مجلس آینده) بدون توجه به شناخته شده بودن یا ناشناخته بودن نامزدهای جریان اصلاحات، به فهرست ائتلاف اصلاح‌طلبان از صدر تا ذیل رای بدهند.

استاندار سابق اصفهان ادامه داد: اگر مردم به اصلاح‌طلبان و تهیه کنندگان این فهرست اعتماد دارند باید به لیست رای بدهند و اگر اعتماد ندارد می‌توانند بر اساس تشخیص خود به هرکسی که دوست دارند رای بدهند.

وی در پاسخ این سوال که اگر در یک هفته باقی مانده تا انتخابات چهره شناخته شده‌ای از اصلاح‌طلبان تایید شود، آیا او را وارد لیست اصلاح‌طلبان می‌کنید یا خیر گفت: نه، این فهرست تا زمان انتخابات تغییر نخواهد کرد. اگر کسی در این مدت تایید شد یا باید انفرادی شرکت کند یا به نفع جریان اصلاحات انصراف دهد.

کرباسچی در واکنش به سخنان یونسی در مورد کناره گیری عارف به نفع لاریجانی در جریان انتخابات ریاست مجلس دهم تصریح کرد: به نظر طرح این مباحث کمی زود است و نباید مطرح شود. در جریان انتخابات کسی رئیس مجلس را انتخاب نمی‌کند و مردم به نماینده‌ها رای می‌دهند و بعد نماینده‌ها رئیس مجلس را انتخاب می‌کنند.

دبیرکل حزب کارگزاران ادامه داد: انتخاب رئیس مجلس در صلاحیت نمایندگان مجلس است نه گروه‌ها و جریان‌‎های سیاسی.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از نظر ما فهرست اصلاح‌طلبان از هر جهت بهتر از فهرست رقیب است. نیروهای خوب و شایسته‌ای در صحنه حضور دارند و می‌تواند کارها را به خوبی پیش ببرند و ما امید داریم که بتوانند کرسی‌های مجلس را فتح کنند.