کمپانی آلمانی حق پخش فیلم جدید مانی حقیقی را خرید

کمپانی «مچ فکتوری» حقوق پخش و فروش بین‌المللی «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی را که امسال در بخش مسابقه رسمی جشنواره برلین حضور دارد، را خرید. این فیلم در بخش مسابقه سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور دارد.

به گزارش اسکرین دیلی، کمپانی آلمانی مچ فکتوری كه پخش كننده آثار كارگردان هاي مطرحي چون جيم جارموش و آكي كوريسماكي است تا به حال حقوق پخش چهار فیلم حاضر در بخش مسابقه جشنواره برلین را خریداری کرده است؛ «اژدها وارد می‌شود»، فیلم‌های «من نرو هستم» به کارگردانی رفیع پیتز، «نامه‌هایی از جنگ» به کارگردانی ایوو فریرا و «مرگ در سارایوو» ساخته دانیس تانوویچ کارگردان بوسنیایی برنده جایزه اسکارجز این اثار هستند.

حقیقی که این فیلم را تحت نام شرکت «دارک پریکرسر پروداکشنز» با همکاری شرکت ديگري با عنوان «کراس‌فید فیلمز» تهیه کرده، درباره واگذاری حق پخش فیلم خود به شرکت آلمانی گفت:«من از همکاری با مچ فکتوری هیجان‌زده و خوشحالم. یک نگاه کوتاه به کاتالوگ آنها نشان می‌دهد که همیشه به‌روز، شجاع و بسیار جذاب هستند.»

مایکل وبر مدیر این کمپانی هم درباره خرید حق پخش «اژدها وارد می‌شود» گفت: «ما از این داستان جذاب و فریبنده بسیار به هیجان آمدیم و خوشحالیم که با این صدای مهم از سینمای ایران کار می‌کنیم.»

مانی حقیقی پیش از این در سال ۲۰۱۲ برای فیلم «پذیرایی ساده» در جشنواره برلین جایزه شبکه ارتقای سینمای آسیا (نتپک) را دریافت کرده بود.

امسال جشنواره فیلم برلین پس از جشنواره فجر آغاز می‌شود.

«اژدها وارد می‌شود» روز ۳۰ بهمن در برلین روی پرده خواهد رفت و حقیقی و برخی عوامل فیلم برای شرکت در این رویداد و حضور روی فرش قرمز به برلین سفر می‌کنند.

«اژدها وارد می‌شود» داستان سه مرد جوان است که در دهه ۱۳۴۰ تحقیقاتی غیر رسمی را درباره یک پدیده زمین‌شناسی در جزیره قشم آغاز می‌کنند و به نتایج عجیبی می‌رسند.

امیر جدیدى، همایون غنى زاده، احسان گودرزى، نادر فلاح، علی باقری، کیانا تجمل از بازیگران این فیلم هستند.

عوامل این فیلم عبارتند از:کارگردان، نویسنده، تهیه کننده: مانى حقیقى، مدیر فیلمبردارى: هومن بهمنش، طراح صحنه: امیرحسین قدسی، طراح لباس: نگار نعمتی، تدوین: هایده صفى یارى، صداگذار: امیرحسین قاسمى، صدابردار: داریوش صادقپور، طراح چهره پردازی: مهرداد میرکیانی و موسیقى: کریستف رضاعى.