«کوه گل»، دریاچه‌ای سرشار از زیبایی، آرامش و هیجان

همیاری – سفر به نقاط بکر هیجان و آرامش را با هم به مسافران ارزانی می‌کند. در چنین سفرهایی با پشت سر گذاشتن مسیرهایی سرشار از هیجان وقتی به مقصد می‌رسید به آرامشی دست خواهید یافت که شاید در سفرهای دیگر تجربه نکرده باشید. از سویی دیگر سفر به مناطقی که کمتر گردشگران را به خود دیده جذاب خواهد بود زیرا طبیعت در چنین مناطق دست نخورده باقی مانده و شکل اولیه خود را تا حد زیادی حفظ کرده است.

حال با چنین توصیف‌هایی، سفر به «کوه گل» در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند جزو اولویت‌های سفر شما در تعطیلات نوروز و حتی سفرهای بهاری قرار گیرد. این دریاچه شگفت‌انگیز در شمال بویر احمد و در شمال شرقی شهر سی‌سخت قرا گرفته است که خود جزو شهرهای توریستی محسوب می‌شود. با پشت سر گذاشتن گردنه بیژن به تپه‌های کوه گل می‌رسید، منطقه‌ای زیبا که این دریاچه را در درون خود جای داده است. اگر در فصل بهار عازم این منطقه می‌شوید دشتی از گل‌های شقایق و گیاهان کوهستانی دیگر به استقبال شما خواهند آمد، استقبالی سرشار از عطر خوش گیاهان وحشی که جان و تن شما را در بر می‌گیرد.

البته سفر به این منطقه در فصل تابستان نیز زیبایی‌های دیگری به همراه دارد. حضور پرندگان مهاجر در کنار دریاچه در فصل تابستان تصویری شگفت‌انگیز پیش چشمان شما ترسیم می‌کند. دریاچه کوه‌گل در فصل تابستان میزبان انواع مرغابی و اردک کله سبز، لک لک، حواصیل، درنا، خروس کولی و چنگر است که دیدن این منظره برای توریست‌ها بسیار لذت بخش خواهد بود. شما در سفر خود، تنها با دریاچه کوه گل آشنا نمی‌شوید زیرا دشت‌های لاله‌های واژگون و آبشار زیبای تنگ نمک نیز در این منطقه قرار دارد. در نتیجه با سفر به سی سخت با مجموعه‌ای از زیبایی‌های طبیعت روبه‌رو می‌شوید. همچنین با فاصله‌ای اندک از شما، منطقه حفاظت شده دنا قرار دارد که هیجان سفر شما را با زیبایی‌هایی که در اختیار دارد چند برابر می‌کند.

توجه گردشگران و توریست‌ها به منطقه کوه‌گل باعث شده میراث فرهنگی در سال‌های اخیر برای راحتی مسافران زیرساخت‌هایی را فراهم کند تا سفر آنها دلنشین‌تر باشد. البته باید به این نکته توجه داشت، سفر به مناطق بکر زمانی هیجان انگیز می‌شود که به عنوان مثال شب را در چادر‌های صحرایی یا اقامت‌گاه‌های روستایی به جای هتل سر کنید. با توجه به آب‌و هوای کوهستانی منطقه بهترین زمان برای سفر به کوه گل فصل بهار و تابستان است، البته اگر می‌خواهید با زیبایی‌های شگفت‌انگیز این منطقه لذت ببرید، بهتر است سفر به کوه گل را در لیست سفرهای فروردین و اردیبهشت ماه قرار دهید.